Kontakt

Jeżeli masz pytania napisz do nas

Kontakt dla mediów

Justyna Wróbel

TAILOR MADE PR


Wysyłając maila potwierdzasz, że zapoznałeś się z informacjami na temat przetwarzania moich danych osobowych, które znajdują się tutaj.

FAQ

Jaki jest czas trwania głosowania?

Na wybrane lokalizacje internauci mogą głosować od 15 kwietnia 2019, od godziny 14:00 do 20 maja 2019, do godziny 14:00.

Jak zmieniły się założenia programu LECHSTARTER względem poprzednich edycji?

Tegoroczna edycja programu LECHSTARTER nadal będzie wprowadzać pozytywne zmiany w przestrzeni miejskiej angażując w to społeczności lokalne. W ramach programu zrealizowane zostaną 3 instalacje – unikatowe miejsca dla mieszkańców, które będą odpowiadać na niedostatek przestrzeni publicznych oraz zieleni w mieście. Instalacje zostaną umiejscowione w miastach wybranych w drodze głosowania przez internautów.

Wprowadzone zmiany dotyczą jedynie metodyki i sposobu realizacji programu, a ich celem jest uproszczenie procesów i wsparcie zaproszonych organizacji pozarządowych w realizacji projektów. Zarówno idea przyświecająca programowi, jak i kwota przeznaczona na realizację projektów, pozostają niezmienne.

W jaki sposób można głosować na wybrane lokalizacje?

Głosować można na dwa sposoby:

a) Na stronie programu wchodząc w zakładkę ‘Głosowanie’, a następnie wybierając interesujące nas miasto. Po wyborze miasta, aby oddać głos, należy podać swój adres mailowy, zaznaczyć obowiązkowe zgody oraz zaznaczyć ‘Recaptche’ (Nie jestem robotem), a następnie kliknąć w link weryfikacyjny, przesłany na podany adres mailowy.

b) Za pomocą aplikacji na fanpage marki, wybierając z listy rozwijanej interesujące nas miasto i klikając GŁOSUJ.

Ile projektów zostanie zrealizowanych podczas tej edycji?

Łącznie zrealizowane zostaną 3 instalacje LECHSTRATERA w 3 wybranych przez uczestników miastach.

Kiedy w wybranych miastach pojawią się instalacje?

Budowa instalacji w wybranych miastach rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu głosowania a najpóźniej w sierpniu 2019. Czas realizacji uzależniony jest od procedur związanych z poszczególnymi lokalizacjami.

Kto jest autorem projektów?

Autorem projektów realizowanych podczas IV edycji programu jest Kuba Szczęsny, uznany architekt i autor instalacji zmieniających przestrzeń miejską. Zdobył międzynarodową sławę w 2012 roku, kiedy w wąskiej szczelinie pomiędzy blokiem a kamienicą na rogu warszawskich ulic Chłodnej i Żelaznej postawił Dom Kereta – jedno z najwęższych mieszkań na świecie.

Projekty Kuby Szczęsnego dotyczą szeroko rozumianej przestrzeni, spraw społecznych, a także historii i tradycji. Na co dzień współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, które również działają w przestrzeni miejskiej. Wszystkie jego projekty powstają w ścisłej symbiozie z lokalnym kontekstem, są nierozerwalnie związane z daną lokalizacją, zatem był idealnym partnerem do Programu LECHSTARTER.

Czy mogę zgłosić swoje miasto w programie?

Do tegorocznej edycji LECHSTARTERA zostały zaproszone wybrane organizacje pozarządowe – reprezentujące 16 województw z całej Polski – które mają doświadczenie w realizacji projektów pro-społecznych o charakterze architektoniczno-urbanistycznym. Zatem w tegorocznej edycji Programu nie można zgłosić innej lokalizacji do realizacji projektów, lecz Organizator przewiduje, że w kolejnych latach także inne organizację będą mogły dołączyć do Programu.

Gdzie mogę znaleźć regulamin programu?

Regulamin programu dostępny jest pod tym linkiem.